Opisy masaży

Masaże relaksacyjne

Masaż Ajurwedyjski

Ajurweda – ( ajur – życie, weda – nauka, wiedza) czyli nauka lub wiedza o życiu. Podstawowym celem masażu ajurwedyjskiego jest utrzymanie zdrowia psychicznego jak i fizycznego. Regularne praktykowania masażu jest zachowanie równowagi trzech doś oraz wzmocnienie siedmiu dhatu i wszystkich funkcji organizmu z jednoczesnym wyciszeniu umysłu.

Masaż Pałeczkami Bambusowymi

Jeden z wielu masaży relaksacyjnych. Znajduje również zastosowanie jako masaż leczniczy. Masaż pałeczkami bambusowymi pobudza tkanki głębokie organizmu, wpływa na rozluźnienie mięśni i pełną relaksację. Pozwala na odpoczynek i rozładowanie negatywnego napięcia.

Refleksoterapia stóp

Refleksoterapia niezwykle skuteczną formą terapii i relaksacji. Refleksoterapia wymaga traktowania człowieka jako niepodzielnej całości, obejmującej ciało, umysł i ducha. Na naszych stopach znajdują się punkty i obszary, które przyporządkowane są poszczególnym narządom. Gdy któryś z narządów powoduje ból lub inne dolegliwości, wystarczy odpowiednio uciskać jego receptor na stopie, a dobre samopoczucie powraca.


Masaż Lomi – Lomi

Pierwotnie masaż był praktykowany w hawajskich świątyniach przez kahunów (mistrzów) – jako ceremonia świątynna. Kahuni byli mistrzami psychologii i uzdrawiaczami za pomocą energii, ale również lekarzami i zielarzami. Lomi Lomi Nui jest hawajskim masażem całościowym, który ma na celu rozluźnienie napiętych mięśni, usunięcie napięcia psychicznego oraz blokad psychicznych.

Udvartana

(Masaż peelingujący)

Udvartana to masaż, przy którym stosuje się proszki z ziół zmieszane z olejem ajurwedyjskim. Zioła w składzie zawierają m.in. kwas krzemowy i witaminę C, dzięki czemu mają działanie diuretyczne, przeciwzapalne oraz detoksykujące przez co wzmacniają i poprawiają napięcie tkanki. Stosowana jest w kuracjach odchudzających, likwidacji zmian cellulitowych. Skutecznie usuwa z organizmu szkodliwe toksyny i poprawia krążenie krwi, wzmacnia układ mięśniowy, modeluje sylwetkę, a także nadaje skórze zdrowy wygląd.

Masaż Gorącymi kamieniami Masaż kamieniami opiera się na teorii przepływu energii przez nasze ciało. Ośrodkami energii są tzw czakry, które stymulują pracę znajdujących się w sąsiedztwie gruczołów wydzielania wewnętrznego. Zabieg ten pozwala na zdecydowanie lepszy przepływ energii, odprężenie, wyciszenie.

Masaż gorącą czekoladą jest to jeden z wielu masaży relaksacyjnych, szczególnie kierujący się do kobiet, które marzą o chwili relaksu i odprężenia. Zabieg odbywa się w ciepłym pomieszczeniu w miłej atmosferze.

Hinduski Masaż głowy: łączy w sobie techniki masażu tradycyjnego oraz ajurwedyjskiego. Jego zastosowanie to wzmocnienie mięśni, włosów i skóry głowy. Relaksujący a zarazem leczniczy, przyjemny zabieg. W indiach od ponad 1000 lat odgrywa bardzo duzą rolę, stosowano go z ziołami, przyprawami i olejkami aromatycznymi co pobudza naturalne zdolności do samoleczenia.

Hammam marokański: rytuał hammam zapewnia odnowę ducha i ciała, relaks oraz odprężenie. Ciało zwilżane jest wodą, następnie wykonywany jest peeling całego ciała przy użyciu mydła „Savon Noir” i rękawicy „Kessa”. Kolejnym etapem jest oczyszczenie glinką Ghassoul, a następnie zakończenie zabiegu relaksującym masażem.

 

Masaże lecznicze i zabiegi terapeutyczne:

Terapia trzewno – nerwowo – powięziowa w ostrych i przewlekłych bólach L-S i miednicy: terapia, mająca na celu poprawę ruchomości oraz statyki naszego ciała, z wykorzystaniem technik i chwytów rozluźniających na mięśnie oraz na narządy wewnętrzne w ostrych a także przewlekłych bólach lędźwiowo – krzyżowych kręgosłupa.

Masaż Tkanek Głębokich: jest to forma terapii której celem jest opracowanie powierzchownych oraz głębokich warstw tkanek oraz mięśni. Pomaga zwalczać dysfunkcję mięśniowe i powięziowe a także dysfunkcję narządu ruchu.

Terapia punktów spustowych – nadwrażliwe miejsca w okolicy brzuśćca mięśniowego lub powięzi, ograniczające ruch wywołując przy tym ból często o charakterze rzutowanym lub promieniującym. Mogą pojawić się w wyniku przeciążeń, ewentualnie złych nawyków. Zadaniem terapii jest przywrócenie rozluźnienia mięśniowego lub powieziowego, niwelując pojawiający się ból.

Klasyczny oraz leczniczy: jest masażem rozluźniającym napięte mięśnie, poprawiającym krążenie a także przemianę materii. Stosowany był już w starożytności a wykonywany regularnie przynosi zamierzone efekty. Zabieg ten wpływa pozytywnie na psychikę a także na siły fizyczne pacjentów.

Izometryczny: jest to masaż z rodzaju leczniczych, stosowany na napiętych grupach mięśniowych lub na pojedynczym napiętym mięśniu. Celem i zadaniem tego zabiegu jest przywrócenie masy i siły osłabionym mięsniowym. Przed rozpoczęciem zabiegu zawsze mierzy obwód części masowanej w dwóch miejscach a po zabiegu wykonujemy tę czynność ponownie. Ma ona na celu porównanie przyrastania masy mięśniowej.

Masaż Sportowy: podstawą tego masażu jest masaż klasyczny z tym, że jest wykonywany z większą siłą oraz energią. Nieodłączny element w treningach każdego sportowca. Między innymi zapobiega kontuzjom, rozgrzewa oraz relaksuje, zapobiega zakwasom po ćwiczeniach. Cel jest bardzo podobny jak w masażu izometrycznym: odbudowa masy mięśniowej oraz ich sprawności.

Masaż Kobiet w ciąży: zabieg ten jest zupełnie bezpieczny dla matki oraz dziecka. Wręcz przeciwnie, ma bardzo dużo zalet m.in.: jest dobrym sposobem na złagodzenie dolegliwości bólowych, zmniejszenie stresu a także zlikwidowanie opuchlizny na nogach oraz stopach. Ważne: nie możemy masować w pierwszym oraz trzecim trymestrze ciąży.

Masaż shantala: masaż, który można wykonywać niemowlętom oraz dzieciom starszym. Polega na wykonywaniu ruchów głaszczących. Ma to na celu uspokojenie dziecka, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa i stymulowaniu rozwoju. Ciepłe, przytulne pomieszczenie, dziecko rozebrane jest do naga. Zabieg wykonywany jest w obecności rodziców. Jak najbardziej można samemu nauczyć się tego zabiegu i wykonywać go spokojnie w domu.

Masaż bańką chińską: jeden z masaży, który w dużej mierze walczy z cellulitem u kobiet. Zabieg może być wykonywany na rozluźnionej lub napiętej tkance. Raczej nie należy do masaży relaksacyjnych. Zabieg ten wykorzystuję metodę próżniowego zassania skóry i znajdujących się pod nią tkanek. Poprawia ukrwienie, zmniejsza rozstępy. Dodatkowym atutem w walce z cellulitem jest masaż modelujący i antycellulitowy, wykorzystujący mocne techniki, mające wpływ na tkanki oraz mięśnie. Po tych zabiegach widać zdecydowaną różnicę przed i po masażu.

Masaż relaksacyjny: całego ciała, wykonywany w miłej atmosferze, przy zapachu świec aromatycznych. Posiada w sobie wiele technik głaszczących pozwalających na rozluźnienie oraz wyciszenie, zmniejszając przy okazji uczucie stresu. Poprawia samopoczucie, krążenie, zdecydowanie odpręża.

Kinesiotaping: terapia kinesiotapingu wykorzystywana jest w rehabilitacji a także w terapiach poprawiających ruchomość mięśniowa, powiezioną a także więzadłową. Aplikacje pozwalają m.in. na zachowanie pełnego bezbolesnego zakresu ruchu, normalizację napięcia mięśniowego, zmniejszenie bólu, likwidację obrzęków limfatycznych.